درمان تیرگی لب ناشی از سیگار
درمان تیرگی لب ناشی از سیگار
خرداد ۵, ۱۳۹۹
بایدها و نبایدهای AHAها و BHAها
بایدها و نبایدهای AHAها و BHAها برای داشتن پوستی درخشان
خرداد ۲۱, ۱۳۹۹
زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اسید هیالورونیک کلیدی است برای از بین رفتن سریع خطوط ریز و درخشندگی پوست. این ماده معجزه‌گر را می‌توان در سرم‌های پوستی، ماسک‌های ورقه‌ای و حتی مواد تزریقی یافت اما این ماده که این روز‌ها همه جا صحبت از آن است دقیقا چیست؟ در ادامه این مطلب همه‌ی چیزهایی که باید درباره‌ی اسید هیالورونیک بدانید را توضیح دادیم.

اسید هیالورونیک چیست؟

در واقع این ماده‌ی معروف قندی است که به طور طبیعی در پوست ما وجود دارد و مانند یک آهن‌ربا برای رطوبت کار می‌کند، آب را در خود نگه می‌دارد و به مرطوب نگه داشتن و محکم شدن پوست صورت کمک می‌کند. اسید هیالورونیک موجود در بدن ما هزار برابر وزن خود آب نگه‌می‌دارد و نه تنها تمام رطوبت موجود در پوست و مفاصل ما را حفظ می‌کند بلکه از تبخیر آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

این ماده آب را در خود نگه می‌دارد و به مرطوب نگه داشتن و محکم شدن پوست صورت کمک می‌کند. اسید هیالورونیک موجود در بدن ما هزار برابر وزن خود آب نگه‌می‌دارد و نه تنها تمام رطوبت موجود در پوست و مفاصل ما را حفظ می‌کند بلکه از تبخیر آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

درست مانند کلاژن و الاستین، مقدار هیالورونیک اسید طبیعی‌ای که در بدن ما ساخته می‌شود با افزایش سن کاهش می‌یابد. البته روش‌هایی برای تحریک تولید طبیعی آن در بدن وجود دارد از جمله رژیم غذایی. رژیم غذایی به طور چشمگیری بر روی پوست تاثیر می‌گذارد. 

خوردن میوه‌ها و سبزیجات حاوی آنتی‌اکسیدان باعث محافظت از پوست در برابر التهابات می‌شود و حفظ سلامت آن می‌شود.

اسید هیالورونیک: آبرسان قوی

هیالورونیک اسید موجود در محصولات مراقبت از پوست باعث آبرسانی و حفظ رطوبت پوست شما می‌شود. تا زمانی که این ماده در فرم درستی استفاده شود باعث بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و جوان‌تر به نظر رسیدن آن می‌شود. اسید هیالورونیک یک جاذب رطوبت بسیار قوی است و به احتمال زیاد نیازی به استفاده همزمان از چند محصول حاوی هیالورونیک اسید نخواهید داشت. 

محصولات زیبایی حاوی اسید هیالورونیک، همه‌ی چیز‌هایی که باید درباره‌ی اسید هیالورونیک بدانید

این ماده‌ی فوق‌العاده با سایر ترکیبات موجود در محصولات مراقبت از پوست نظیر لایه بردار‌ها، رتینول، ویتامن‌ها و سایر اسید‌ها به خوبی جفت می‌شود. تنها استثنا می‌توانند اسید‌های با سطح PH پایین باشند زیرا ممکن است باعث کاهش هیدروژن و عملکرد اسید هیالورونیک شوند. 

اسید هیالورونیک چه تاثیری بر روی پوست می‌گذارد؟

  • اگر پوست شما به اندازه کافی هیدراته باشد، پوستی بسیار نرم، کشیده و شاداب خواهید داشت
  • هنگامی که پوست آبرسانی می‌شود، خطوط و چین و چروک‌ها (حتی عمیق‌ترین‌ها) کاهش می‌یابد
  • تحقیقات اخیر حاکی از آن است که این ماده دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است، به این معنی که می‌تواند مانند سپر در برابر رادیکال‌های آزاد و آلودگی‌ها از پوست ما محافظت کند

بیشتر بخوانید: آیا پوست شما به اسید هیالورونیک احتیاج دارد؟

اسید هیالورونیک تزریقی چیست؟

در مواد تزریقی مانند JUVEDERM و Restylane از یک فرم ژل هیالورونیک اسید استفاده می‌کنند تا به پوست حجم بدهند. با چند تزریق، ژل نواحی فرو‌رفته‌ی صورت و خطوط ریز را صاف می‌کند و سپس به آرامی در طی یک سال جذب و حل می‌شود. در فیلر‌ها(پرکننده‌ها) این ماده در یک حامل ژل قرار دارد که آن را در جایی که تزریق می‌شود نگه‌دارد. . و در نهایت به دلیل جذب آب زیاد باعث ایجاد حجم و رفع فرورفتگی‌ها و خطوط ریز می‌شود. 

تزریق فیلر به صورت یک خانم، همه‌ی چیز‌هایی که باید درباره‌ی اسید هیالورونیک بدانید

عوارض جانبی آن ساده‌اند: ممکن است تورم یا کبودی‌ای را تجربه کنید که دو الی سه روز به طول بی‌انجامد. مهم‌ترین نکته این است که حتما به یک متخصص پوست و زیبایی متخصص و مجرب مراجعه کنید. اگر تزریق به درستی انجام نشود ممکن است ژل خیلی نزدیک به سطح پوست باشد و یا در موارد نادر به رگ‌های خونی تزریق شود.

از آنجا که این اسید یک ماده طبیعی در بدن ما است برای استفاده در انواع تزریقات بی‌خطر است. متخصصان از این ژل‌های پرکننده برای تصحیح فرم بینی و یا حتی برای بهبود درد پا در بیمارانی که کاسه پاشنه پا را از دست داده‌اند استفاده می‌کنند.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *