شناخت انواع ماسک صورت
شناخت انواع ماسکهای صورت
دی ۱, ۱۳۹۸
محصولات زیبایی ممنوع در دوران بارداری
۹ ترکیب زیبایی ممنوع در دوران بارداری
دی ۱۱, ۱۳۹۸
زمان مطالعه : ۶ دقیقه

یکی از اهداف سایت سُرمه‌سا، نقد و بررسی محصولاتی است که در بازار وجود دارند. این نقد و بررسی به خوانندگان برای تصمیم‌گیری بهتر کمک می‌کنند. در مطلب پیش رو مرطوب کننده سبیوم هیدرا بایودرما را نقد و بررسی کردیم.

سالها پیش(فک کنم حدود ۲۲-۲۳ سال پیش) که من مستاصل از جوشها و جای جوشهای صورتم از این دکتر به آن دکتر می‌رفتم و نسخه‌ی هیچکدامشان جواب نمی‌داد، یکی از پزشکان پوست برایم ضدآفتاب فوتودرم نوشت که در یک بسته‌ی دوتایی به همراه مرطوب کننده‌ی آن بود. بهم گفت اول مرطوب‌کننده را می‌زنی، بعد از آن ضدآفتاب را. خیلی وقتها فکر می‌کنم اگر آن پزشک محترم دلیل این امر را هم برایم می‌گفت، شاید خیلی زودتر پوستم و نحوه‌ی مواجهه با آن را می‌شناختم.

 خلاصه سالها گذشت تا من به نقش مهم مرطوب کننده در پوستهای چرب و آکنه‌ای پی بردم. از آن نسخه‌ی قدیمی، من برند بایودرما را شناختم. به همین دلیل بعدها تا سالها ضدآفتابم بایودرمای بژ تیره بود و به نظرم یکی از خوش‌رنگ‌ترین و سبک‌ترین ضدآفتابها بود. 

با این مقدمه‌ به نقد و بررسی مرطوب کننده سبیوم هیدرا بایودرما می‌پردازیم.

بایودرما یک برند فرانسوی‌ست که زیست‌شناسی و بیولوژی را به عرصه‌ی مراقبت پوست پیوند زد و در طراحی محصولات برای انواع پوستها موفق بوده است.

مثل اکثر برندهای محصولات مراقبت پوست بایودرما نیز انواع پوست را تحت لاین‌های مختلف پوشش می‌دهند. نام لاین پوست چرب بایودرما سبیوم است. بسته‌بندی‌های لاین سبیوم با طیف سبز روشن و سفید به همراه نوشته‌های سبز و مشکی رنگ به بازار عرضه شده است. همه‌ی محصولات سبیوم بایودرما برای پوستهای چرب و جوشدار طراحی شده‌اند.

در صفحه‌ی سایت رسمی بایودرما درباره‌ی لاین سبیوم اینطور نوشته شده:

“در حین بلوغ، پوست تغییر می‌کند: چربتر و براق‌تر می‌شود و نرمی کمتری دارد. جوشهای زیاد یا کمی که به نظر می‌رسد تا بزرگسالی ادامه دارند. بایودرما نسل جدیدی از درمان ضدجوش (فرمولاسیون اختصاصی Fluidactive که درهمه‌ی محصولات این گروه استفاده شده است) را پیشنهاد می‌کند که به صورت مستقیم روی کیفیت سبوم‌ها(غدد چربی) اثر می‌گذارد.”

فرمولاسیون اختصاصی Fluidactive بایودرما چیست؟

طبق توضیحات سایت بایودرما “فرمول Fluidactive بر روی اصلی‌ترین عامل آکنه اثر می‌گذارد: چربی سبوم را کم می‌کند. فرمول Fluidactive به صورت بیولوژیک چربی سبوم را کاهش می‌دهد و کیفیت آن را با جلوگیری از تشکیل انواع جوش(جوش سرسیاه، جوش سرسفید، بیرون ریختگی) تنظیم می‌کند”.

در سایت بایودرما و در سطر معرفی مرطوب کننده سبیوم هیدرا چنین نوشته شده است: “توجه به تغذیه  و آبرسانی شدید برای انطباق بهترِ درمانهای فوق خشک”. در ادامه سایت بایودرما محصول را برای پوستهای جوشداری که به واسطه درمانهای خشک‌کننده(کاهنده چربی) ضعیف شده‌اند توصیه می‌کند.

فواید محصول که در ستون دیگری لیست  شده‌اند از این قرارند:

مرطوب کننده قوی

کاهش احساس کشیدگی

تسکین قرمزی و آرامش پوست

قابل استفاده زیر آرایش

همچنین موارد دیگری که برای محصول ذکر کرده است معطربودن فرمولاسیون، و غیرکمدون‌زا بودن آن است.

ترکیبات تشکیل دهنده‌ی سبیوم هیدرا بایودرما چیست؟

عامل مرطوب‌کننده در کرم سبیوم هیدرا بایودرما گلیسرین است که به همراه عامل بازسازی کننده (سرامیدها) با پوسته‌ریزی و احساس کشیدگی  مقابله می‌کند.

انوگزولون و آلانتوئین عوامل قوی نرم کننده هستند که قرمزی را کاهش می‌دهند و پوست را نرم می‌کنند.

ترکیب اختصاصی طبیعی  (D.A.F (Dermatological Advanced Formulation تحمل پوست را بالا می‌برد.

و در نهایت همانطور که قبلا هم گفتیم، حاوی فرمول اختصاصی Fluiedactive است که به صورت بیولوژیکی  کیفیت سبوم را تنظیم می‌کند، از بسته شدن منافذ جلوگیری می‌کند و تشکیل جوشها را محدود می‌کند.

مشاهده در دیجی‌کالا

از مشخصات اصلی محصول ‌می‌گذریم و به نقد مرطوب‌کننده سبیوم هیدرا بایودرما می‌پردازیم.

من به تازگی و در تابستان گذشته از مرطوب کننده سبیوم هیدرا بایودرما استفاده کردم. بافت کرمی نسبتا رقیقی دارد که برای پوستهای چرب مطلوب است. تا چندی پیش من هیچ تصوری از خشکی پوست نداشتم، اما کم‌کم و با افزایش سن، گونه‌هایم خشک‌تر شد و پوست من به یک پوست مختلط با جوشهای هورمونی تغییر کرد.

من هر روز صبح مرطوب کننده سبیوم هیدرا را به صورتم می‌زدم. احساس رطوبت‌رسانی اولیه‌ی آن برایم بسیار راضی کننده بود. بعد از چند لحظه که کرم جذب پوستم می‌شد، نرم بود و احساس خشکی کم شده بود. بایودرما مدعی است رطوبت‌رسانی سبیوم هیدرا ۲۴ ساعت دوام خواهد داشت، اما چیزی که من دیدم حدود ۸-۱۰ ساعت بود و بعد از آن حتما باید کرم را تجدید می‌کردم.

در حالیکه T-Zone صورتم کاملا با محصول راحت بود، گاهی گونه‌هایم احساس نیاز بیشتری به مرطوب کننده داشت و بعد از اینکه نظرات مربوط به سبیوم هیدرا را جستجو کردم و خواندم، متوجه شدم افراد دیگری نیز این مشکل را داشته‌اند و دو لایه کرم را روی هم می‌زدند.

طی استفاده از مرطوب کننده سبیوم هیدرا احساس بسته شدن منافذ پوستم را نداشتم، و به نظرم پوستم یکدست و صاف بود. صورتم به هیچ عنوان عرق نمی‌کرد و احساس سبکی خوبی داشتم. یکی از نکاتی که برای دارندگان پوست چرب مهم است، مات شدن پوستشان است. این مورد با اینکه از نظر من اوکی بود، فکر می‌کنم مرطوب کننده سبیوم هیدرا چندان موفق نیست. چند نفر از مصرف‌کنندگان آن از برق صورتشان شاکی بودند.

من از مرطوب کننده سبیوم هیدرا بایودرما کاملا راضی بودم تا اواخر تابستان که یکی از داروهایی که مصرف می‌کردم سبب خشکی شدید و حساسیت پوستم شد. حدودا یک ساعت بعد از استفاده‌ی کرم، احساس خشکی و کشیدگی به پوستم برمی‌گشت و باید کرم را تجدید می‌کردم. البته من این را ایرادی برای سبیوم هیدرا نمی‌دانم، چیزی که در مورد من اتفاق افتاده بود حساسیتی بود که از چربی طبیعی پوستم کاسته بود و همزمانی آن با آغاز پاییز سبب شد سبیوم هیدرا برای این حد از خشکی جوابگو نباشد.(البته با توجه به تعریف بایودرما از محصول، باید رطوبت خشکی ناشی از درمان را تامین می‌کرد، به همین دلیل فکر می‌کنم سبیوم هیدرا برای منِ۳۸ ساله با خشکی شدید چندان کارساز نبود)

اما نقطه ضعف اصلی سبیوم هیدرا برای من حجم کم آن است. ۴۰ میلی‌لیتر برای یک مرطوب‌کننده روزانه  واقعا هیچ است، و خرید مداوم آن برایم توجیه اقتصادی نداشت و به همین دلیل به یک مرطوب کننده دیگر روی آوردم.

آنچه که تا اینجا خواندید نظر شخصی بنده درباره مرطوب کننده سبیوم هیدرا بایودرما بود. در ادامه، چند تا از نظرات خوانندگان وبسایت Makeupalley  درباره این محصول را می‌نویسم.

لیلی، ۲۵-۲۹ سال، پوست خشک

من پوست نرمال و خوبی داشتم، تا وقتی که در اثر استفاده از کرم نیوآ سافت پوستم به شدت تحریک شد و بیرون ریخت. برای درمان از محلول کلیندامایسین و ژل شستشوی حاوی اسید سالیسیلیک استفاده کردم. با استفاده از این محصولات ضدجوش پوستم به شدت خشک و کشیده شد. می‌دانستم به یک مرطوب کننده خوب نیاز ضروری دارم، اما می‌ترسیدم با استفاده از مرطوب کننده معمولی خودم جوشهام تشدید شوند. تصمیم گرفتم سبیوم هیدرا بخرم. روی بسته بندی آن نوشته بود مرطوب کننده قوی برای مراقبت ویژه از پوستهای جوشدار خیلی خشک در اثر درمان. سبیوم هیدرا ادعا می‌کرد پوست را به مدت ۲۴ ساعت بدون بستن منافذ تغذیه و آبرسانی می‌کند.

من از قدرت رطوبت رسانی آن راضی‌ام و فرم کرمی آن را دوست دارم. من معمولا از عصاره گل سرخ طبیعی (گلاب خودمون) به عنوان تونر استفاده می‌کنم یا  آب انگور کدلی را روی صورتم اسپری می‌کنم و بلافاصله کمی از مرطوب کننده را می‌زنم. چند لحظه صبر می‌کنم تا جذب شود و دوباره لایه‌ی ضخیمی از کرم را استفاده می‌کنم. با این روش پوست من به مدت ۱۲ ساعت تغذیه و آبرسانی می‌شود ولی بعد از آن مجددا خشک می‌شود و باید آن را تکرار کنم.

نکته‌ی مثبت دیگراینکه سبیوم هیدرا باعث بیرون ریختن صورتم یا بدتر شدن جوشهایم نشد، اما تاثیر آن در تسکین خارش یا قرمزی صفر بود. پایه آرایش مناسبی است، کرم‌پودر به خوبی روی آن می‌نشیند، اما باعث می‌شود پیشانی من زودتر از همیشه چرب شود. شاید کسانی که پوست چرب دارند آن را به خاطر براقی روی صورت و نداشتن هیچ نوع مات کننده‌ای دوست نداشته باشند اما اگر شما پوست خشک مستعد جوشی دارید، امتحان کردن آن می‌ارزد. از آنجا که ترجیح می‌دهم چیزی بخرم که خارش و قرمزی پوستم را در کنار رفع خشکی انجام دهد، این محصول را مجدد نمی‌خرم، اما اگر این مشکل را نداشتم به خاطر تغذیه خوب پوست خشک مستعد جوش و قیمت مناسب آن را می‌خرید. اگر روی محصول مدت تاثیرگذاری آن ۱۲ ساعت ذکر شده بود به آن ۵ ستاره می‌دادم.

Tickledpinkies مستعد جوش، ۳۰-۳۵ ساله

من احساس چند‌گانه‌ای درباره‌ی این محصول دارم. وقتی که پوست من خشک و پوسته شد، خواهر من که از آکنه و کم‌آبی به خاطر مواد آرایشی رنج می‌برد آن را به من توصیه کرد. او این نکته را ذکر کرد که بیشتر شبیه یک کرم شب است و درست بود. پوست را براق می‌کند و آرایش به خوبی روی آن نمی‌نشیند. مقدار کمی از آن به راحتی روی تمام صورت پخش می‌شود و آبرسانی می‌کند، اما همزمان منافذ پوست را می‌بندد (یکی از دوستان من هم به این نکته اشاره کرد). من یکبار دیگر هم این محصول را خریدم، اما به خاطر قیمتش و بستن منافذ فکر نکنم آن را تجدید کنم.

اینها نقد و بررسی دو نفر از مصرف‌کنندگان مرطوب‌کننده سبیوم هیدرا بایودرما با شرایط پوستی و سنی متفاوت بود.

نظر شما چیست؟ آیا شما از این محصول استفاده کرده‌اید؟ لطفا نظرتان را برای ما بنویسید تا به افراد بیشتری در انتخاب محصول مناسب کمک کنیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *